Naisten 1. divisioona
Suodattimet
| # | Joukkue | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Catz Lappeenranta | 1— | 122.8+32,5 | 29.1— | 93.6— | 79.0— | 54.2+14,1 | 20.0+2,2 | 59.0+13,9 | 0.3+2,3 | 118— |
| 2 | Espoo Basket Team II | 1— | 117.9+29,8 | 50.2— | 67.7— | 91.6— | 51.1+11,8 | 16.1+9,1 | 50.0+7,6 | 0.2+1,4 | —— |
| 3 | Kouvot Akatemia | 2— | 110.3+24,7 | 77.8— | 32.5— | 78.4— | 49.7+11,8 | 19.7+2,2 | 51.6+8,6 | 0.2+2,0 | 180— |
| 4 | Feeniks Basket | 2— | 97.3+12,5 | 70.0— | 27.4— | 78.6— | 40.5-0,3 | 18.0+4,2 | 48.5+5,0 | 0.2+3,6 | —— |
| 5 | ToPo II | 1— | 91.4+5,6 | 69.1— | 22.3— | 94.1— | 41.9-0,4 | 17.8+5,8 | 42.1+2,0 | 0.2-1,8 | —— |
| 6 | Tapiolan Honka II | 1— | 89.8+4,5 | 69.7— | 20.1— | 84.6— | 42.4+0,7 | 20.4+1,3 | 46.2+4,5 | 0.1-2,1 | —— |
| 7 | Leppävaaran Pyrintö | 1— | 78.6-6,4 | 66.6— | 12.0— | 75.0— | 42.5+2,0 | 25.8-6,0 | 44.2+1,3 | 0.0-3,7 | 220— |
| 8 | Pantterit | 1— | 103.7+14,8 | 98.4— | 5.3— | 75.2— | 55.4+20,4 | 20.6+5,0 | 30.3-9,1 | 0.1-1,4 | —— |
| 9 | Team Lemkem | 2— | 90.3+5,4 | 85.1— | 5.2— | 80.7— | 40.2-1,6 | 16.9+7,1 | 39.4+0,5 | 0.2-0,5 | 70— |
| 10 | BC Nokia II | 2— | 86.1-1,3 | 83.1— | 3.0— | 78.1— | 33.5-11,8 | 15.6+7,3 | 43.7+3,2 | 0.2-0,1 | —— |
| 11 | Peli-Karhut Akatemia | 2— | 93.1+7,6 | 90.6— | 2.5— | 80.6— | 42.2+1,3 | 18.6+5,0 | 39.4-0,5 | 0.2+1,9 | —— |
| 12 | Hyvinkään Ponteva | 1— | 87.6+1,4 | 90.1— | -2.6— | 77.7— | 41.1-1,0 | 16.2+9,0 | 32.6-6,2 | 0.1-0,3 | —— |
| 13 | Pyrintö Akatemia | 1— | 98.4+15,4 | 103.7— | -5.3— | 75.2— | 56.1+17,9 | 22.9+1,6 | 34.5-3,8 | 0.2-0,3 | 65— |
| 14 | Jyväskylä Basketball Academy | 2— | 89.0+2,3 | 95.2— | -6.2— | 80.4— | 38.2-4,4 | 18.7+3,7 | 43.1+3,5 | 0.2-0,4 | 166— |
| 15 | Puhuttaret | 1— | 66.6-20,0 | 78.6— | -12.0— | 75.0— | 32.3-14,0 | 17.7+7,5 | 19.1-13,1 | 0.1-0,4 | —— |
| 16 | TikS | 2— | 76.0-10,6 | 93.9— | -17.9— | 78.3— | 39.9-3,7 | 25.0-3,6 | 39.5+0,4 | 0.1-3,8 | 105— |
| 17 | Turun NMKY | 1— | 69.7-16,7 | 89.8— | -20.1— | 84.6— | 34.6-8,3 | 30.1-11,8 | 42.0+2,1 | 0.2+1,3 | —— |
| 18 | Helsingin NMKY | 1— | 69.1-16,9 | 91.4— | -22.3— | 94.1— | 45.4+3,4 | 36.1-15,3 | 30.6-3,4 | 0.3-1,6 | 107— |
| 19 | Salon Vilpas | 2— | 70.7-14,7 | 95.8— | -25.1— | 75.6— | 37.7-5,1 | 27.8-6,0 | 32.9-4,8 | 0.2+1,2 | —— |
| 20 | Äänekosken Huima | 1— | 50.2-34,8 | 117.9— | -67.7— | 90.7— | 29.2-16,7 | 33.0-10,6 | 27.1-8,3 | 0.1+0,7 | —— |
| 21 | Kataja Basket Academy | 2— | 53.9-31,0 | 122.4— | -68.5— | 78.9— | 37.0-5,0 | 37.6-15,7 | 25.4-8,0 | 0.1-2,4 | —— |
ORtg- ja neljän tekijän vaikutukset: pistettä / 100 pallonhallintaa suhteessa koko sarjan kausikeskiarvoon, myös suodatetuissa näkymissä. Muille luvuille ei lasketa vaikutusta. Miten nämä lasketaan?
Per ottelu · Järjestä sarake otsikosta.
Sarakkeiden selitteet ja laskenta
Yleisö/ott. on valittujen kotiotteluiden yleisökeskiarvo. Puuttuvat tiedot jätetään pois keskiarvosta. — = ei ilmoitettuja kotiotteluiden yleisömääriä.
- O
- Ottelut
- ORtg
- Pisteet / 100 pallonhallintaa
- DRtg
- Päästetyt pisteet / 100 pallonhallintaa
- NetRtg
- Hyökkäys- ja puolustusluvun erotus
- Tempo
- Pallonhallinnat / 40 min
- eFG%
- Tehollinen pelitilanneheittoprosentti
- TOV%
- Menetykset / hyökkäystapahtumat
- ORB%
- Hyökkäyslevypalloprosentti
- FT/FGA
- Vapaaheittosuhde
- Yleisö/O
- Yleisökeskiarvo kotiotteluista, joiden yleisömäärä on ilmoitettu
Pallonhallinnat arvioidaan ottelutilastoista: FGA − ORB + TOV + 0,44 × FTA. ORtg ja DRtg käyttävät joukkueiden arvioiden keskiarvoa. Tempo on arvio pallonhallinnoista 40 minuutissa.