Miesten Korisliiga
Suodattimet
| # | Joukkue | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KTP | 3— | 114.4+2,3 | 94.6— | 19.9— | 75.4— | 52.3-2,0 | 14.2-0,6 | 31.0+0,8 | 0.3+4,1 | 1084— |
| 2 | Vilpas | 3— | 127.8+16,5 | 111.9— | 16.0— | 77.2— | 63.3+12,7 | 14.5-0,8 | 34.1+2,2 | 0.2+2,4 | 1391— |
| 3 | Kipinä | 3— | 113.6+2,0 | 99.8— | 13.8— | 80.1— | 55.7+2,0 | 14.6-0,9 | 28.8-0,2 | 0.2+1,0 | 1096— |
| 4 | Honka | 4— | 122.6+10,9 | 116.4— | 6.3— | 81.2— | 56.0+3,3 | 12.1+2,6 | 34.6+2,9 | 0.3+2,1 | 894— |
| 5 | Kataja | 4— | 119.7+9,2 | 113.6— | 6.1— | 77.7— | 52.7-1,5 | 12.7+0,4 | 42.6+9,2 | 0.2+1,2 | 914— |
| 6 | Lahti | 2— | 101.1-13,2 | 101.1— | 0.0— | 79.6— | 45.8-12,3 | 14.8-0,8 | 24.4-3,9 | 0.3+3,8 | 879— |
| 7 | Seagulls | 4— | 101.8-10,4 | 103.8— | -2.0— | 76.1— | 49.6-6,5 | 16.4-4,0 | 32.9+0,9 | 0.2-0,8 | 825— |
| 8 | Kauhajoki | 4— | 100.3-11,3 | 102.5— | -2.2— | 75.5— | 49.3-6,6 | 16.3-3,7 | 29.1-0,6 | 0.2-0,4 | 1408— |
| 9 | Kouvot | 3— | 102.0-11,0 | 110.4— | -8.3— | 80.0— | 49.5-6,3 | 16.3-3,4 | 28.3-1,9 | 0.2+0,6 | 822— |
| 10 | Pyrintö | 4— | 109.1-1,7 | 118.3— | -9.2— | 76.0— | 50.5-5,6 | 13.1+1,0 | 31.0+0,9 | 0.2+2,0 | 720— |
| 11 | Korihait | 4— | 105.5-6,9 | 115.3— | -9.8— | 79.4— | 53.8-0,3 | 15.6-1,7 | 22.9-4,6 | 0.2-0,2 | 679— |
| 12 | Bisons | 4— | 91.8-21,5 | 114.4— | -22.6— | 71.9— | 40.3-21,1 | 13.8-0,2 | 28.7-1,6 | 0.2+1,5 | 603— |
ORtg- ja neljän tekijän vaikutukset: pistettä / 100 pallonhallintaa suhteessa koko sarjan kausikeskiarvoon, myös suodatetuissa näkymissä. Muille luvuille ei lasketa vaikutusta. Miten nämä lasketaan?
Per ottelu · Järjestä sarake otsikosta.
Sarakkeiden selitteet ja laskenta
Yleisö/ott. on valittujen kotiotteluiden yleisökeskiarvo. Puuttuvat tiedot jätetään pois keskiarvosta. — = ei ilmoitettuja kotiotteluiden yleisömääriä.
- O
- Ottelut
- ORtg
- Pisteet / 100 pallonhallintaa
- DRtg
- Päästetyt pisteet / 100 pallonhallintaa
- NetRtg
- Hyökkäys- ja puolustusluvun erotus
- Tempo
- Pallonhallinnat / 40 min
- eFG%
- Tehollinen pelitilanneheittoprosentti
- TOV%
- Menetykset / hyökkäystapahtumat
- ORB%
- Hyökkäyslevypalloprosentti
- FT/FGA
- Vapaaheittosuhde
- Yleisö/O
- Yleisökeskiarvo kotiotteluista, joiden yleisömäärä on ilmoitettu
Pallonhallinnat arvioidaan ottelutilastoista: FGA − ORB + TOV + 0,44 × FTA. ORtg ja DRtg käyttävät joukkueiden arvioiden keskiarvoa. Tempo on arvio pallonhallinnoista 40 minuutissa.